Abilene
63° F
Overcast
Overcast
Brownwood
61° F
Clear
Clear
San Angelo
62° F
Light Rain
Light Rain
Advertisement

FCA All Star Festival lineups announced

Published On: Feb 17 2013 06:06:08 PM CST
Updated On: Feb 17 2013 07:04:48 PM CST
fca all star festival
ABILENE, Texas -

2013 FCA All-star Festival Lineups

North Football –

Abilene Christian: Trevor Tyson;

Abilene High: Evin Abbe, Conlan Aguirre, Chantz Anderson, Sam Berry, Ryan Childress;

Albany: Jake Bumguardner, Rob Montgomery;

Anson: Tyler Jimenez;

Big Spring: Chris Nunez;

Breckenridge: Jeremy Smith;

Cisco: Colten Gayle;

Clyde: Jon Seabourn;

Coahoma: Tanner Ruiz;

Colorado City: Jaime Espinoza, Jake Johnson;

Cross Plains: Blake Hutchins;

Dublin: Luis Garcia;

Eastland: Luis Ojeda;

Graham: Tyler Fore, Jerrod Mahan;

Hamlin: River Hall, Taylor Lambert, Ryan Markey, Brett Shelton;

Hawley: Houston Schoonmaker;

Merkel: Pat Bohannan, Baylor Mullins; Munday: Tyrone Dockins, Roddrick Taylor;

Roby: Zach Rivas;

Roscoe: Landon Jones;

Stamford: Hagen Hutchinson, Roy Alaniz;

Stephenville: Preston Brown, Kody Hook, Bryan Manley, Alex Sanchez, Chase Varnado, Witt Westbrook;

Sweetwater: Tadeo Canon-Masjoan, Ryan Linebaugh, Nick Nemir;

Throckmorton: Levi Taylor.

South Football –

Ballinger: Riley Woodruff;

Bangs: Matt Carter;

Brady: Travis Sammons;

Brownwood: Kevin Hobbs;

Christoval: Dale Cunningham;

Coleman: Shelton Zarate;

Comanche: Blake Denning;

Cooper: Aaron Cantu, Kaleb Cory, Pablo Hernandez, Fred Lawrence, Anthony Pierson, Kaleb Quesada, David Salazar;

De Leon: Kaleb Nowlin;

Early: Fidel Olalde;

Eldorado: Blaine Mitchell;

Gorman: BJ Ramirez;

Grape Creek: Sean Ricks, Jacob Schmidt;

Irion County: Austin Davidson;

Jim Ned: Billy Jones;

Mason: Rio Schmidt;

Menard: Dylan Gutierrez;

Ozona: Alex Borrego, Jerrod duBois;

San Angelo Central: Jake Green, Sterling Smith;

San Angelo Lake View: Aaron Allen;

San Saba: Diego Montoya; Sonora: Damon Evans, Kade Wimberley;

Wall: Grant Eubank, Michael Wallings;

Winters: AC Mata, Bryce Mikeska;

Wylie: Shante Brown, Taylor Grant, DeAndre Key, Garrett Martin, Riley Olson, Patrick Walker.

 

North Girls Basketball –

Albany: Bristyn Vickers;

Baird: Brenna Coffman;

Clyde: Abbye Kendrick, Emily Wilson; Hawley: Tori Smith;

Merkel: Ciara Cope, Allison Szabo;

Stephenville: Leslie Billings, Merideth Culpepper, Breyana Diaz, Sheridan Stokes; Sweetwater: Kendra Crosson.

 

South Girls Basketball –

Ballinger: Shayann Matschek, Kirsten McCoy;

Brady: Taylor Neal; Christoval: Annie Archuleta;

Comanche: Emily Cullers; Early: Aubrey Horton; Irion County: Maici Shott;

Jim Ned: Katelin Kimmel; Mason: Margaret Lemke; Sonora: Jaye Sanchez;

Wall: Regan Hoelscher;

Wylie: Brittany McPherson.

 

North Boys Basketball –

Abilene Hawks: Ian Patterson;

Albany: Andrew Hamilton;

Breckenridge: Lane Morris;

Eastland: Clint Galyean;

Graham: Janson Graham, Jake Graham; Merkel: Chase Bowman;

Olney: Brett Johnson, Derrick Paul;

Stamford: Kyle Barnett, Isaiah Llewellyn;

Throckmorton: Gary Farquhar.

 

South Boys Basketball –

Brownwood: Bryant McDaniel;

San Angelo Central: Zach Whitlock;

Comanche: Bryson, Brawley;

Cooper: Dante Lowry;

Dublin: Aaron Callaway;

Early: Cameron Denison;

Jim Ned: Will Bryant, Brady Leissner;

Menard: Kyle McSherry;

San Angelo Lake View: Brandell Collins;

Wylie: Tyler Hicks, Duane Hopper.

 

North Volleyball –

Abilene High: Madeline Jordan, Jessica Bevills, Mary Cathryn Walker;

Albany: Audrey Faith;

Big Spring: Clara Benavides, Haley Dimidjian;

Colorado City: Huntyr Messick; Hawley: Kelsy Maxwell;

Stephenville: Dani Huckabee;

Sweetwater: Shelby Cason, Kelsi Crosson, Suede Shirley.

 

South Volleyball –

Bronte: Kaitlyn Braswell;

Cooper: Hunter Jarvis; Dublin: Margje Damstra;

San Angelo Grape Creek: Macayla Burner, Ashley Doss;

San Angelo Central: Caitlin Buselli, Kiona Millican; Water Valley: Avery Brown;

Wylie: Shelby Corn, Kylie Jenkins, Megan McCaslin, Tucker Smith.

Women's Basketball - Thursday, June 6th, 2013 - 6:00pm - Brownwood Coliseum

Men's Basketball - Thursday, June 6th, 2013 - 8:00pm - Brownwood Coliseum

Volleyball - Saturday, June 8th, 2013 - Noon - ACU's Moody Coliseum

Football Game - Saturday, June 8th, 2013 - 7:00pm - Shotwell Stadium